08 Mayıs 2015

Yabancı Oyuncu Kuralı 4 Sezon boyunca uygulanacak

"Kulüpler Birliği Vakfı 5 ocakta istanbul Riva'da gerçekleştirilen toplantı'nın ardından 16 ocak'ta yabancı oyuncu kuralı ile ilgili olarak detayları görüşmek üzere Antalya'da biraraya geldi"
Başkanımız Göksel Gümüşdağ; bir çok kulüp başkanımızın kamp nedeniyle Antalya'da olmasından dolayı toplantının Antalya'da yapılmasının doğru olacağı yönündeki görüşlerini dile getirdi. 

Toplantıda hem yabancı oyuncu konusunda detayların hem de ilk yarının değerlendirilmesinin yapıldığını dile getiren Gümüşdağ, kulüplerin mali yapıları ile ilgili Finansal Yapılandırma Komitesi Başkanı Hüsnü Güreli'nin sunum yaptığını anlattı.

Gümüşdağ, mali yapı konusunda hiç vakit kaybetmeden yol almaları gerektiğini vurgulayarak, 15-20 gün içerisinde finansçılar, kulüplerde finanstan sorumlu profesyoneller ve yetkili başkan ve ikinci başkanların katılacağı bir konferans yapılacağını ifade etti.

Bugünkü toplantının yaklaşık 2 saat sürdüğünü kaydeden Gümüşdağ, şöyle konuştu: "Çok önemli kararlar alıyoruz. Federasyonla beşinci toplantımız. Tüm kulüpler bir arada, konuşuyoruz, tartışıyoruz, gerçekten güzel kararlar alıyoruz. Sayın Başkanın açıkladığı gibi yabancı oyuncu kararı, katılanların tamamının oluruyla kabul edildi. İkinci karar da 4 yıllık süre. Bu dört yıla TFF ve Kulüpler Birliği Vakfı olarak hep beraber karar verdik. 3'üncü yılda bunu tekrar değerlendireceğiz. 2019-2020 sezonuna kadar bu karar TFF tarafından, Kulüpler Birliği tarafından da değiştirilmeyecek. Türk futbolu için hayırlı uğurlu olsun diyorum."

Paylaş "Yabancı Oyuncu Kuralı 4 Sezon boyunca uygulanacak"

X

X