07 Şubat 2017

VAR Proje Toplantısı Tamamlandı

"VAR Proje Toplantısı Tamamlandı"
FIFA, TFF, IFAB ve Kulüpler Birliği'nden yetkililerinin katıldığı ve Video Yardımcı Hakem Sistemi'ne (VAR) geçiş hazırlıklarının ele alındığı Proje Toplantısı, Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'nun (IFAB) Zürih'teki merkezinde yapılan görüşmeler ile tamamlandı.

VAR eğitimlerinin içerikleri ve planlamasının ele alındığı toplantıda, hakem seçimleri, proje kapsamında atılacak diğer adımlar ile yol haritası konuları görüşüldü.

Kulüpler Birliği Genel Sekreteri Mesut Altan, Genel Sekreter Vekili Mustafa Eröğüt, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, TFF Merkez Hakem Kurulu Danışmanı ve FIFA VAR Uzmanı Roberto Rosetti ile IFAB Genel Sekreteri Lukas Brud ve IFAB Baş Teknik Danışmanı David Elleray'ın katıldığı görüşmede, önümüzdeki Mart ayında testlere başlanması konusunda fikir birliğine varıldı.

Toplantının FIFA merkezinde dün gerçekleştirilen oturumuna FIFA Baş Teknik Sorumlusu Marco van Basten, Teknoloji Departmanı Müdürü Johannes Horzmuller, Teknoloji Departmanı Sorumlusu Danielle Diana katılmış ve projenin teknolojik alt yapısına dair bilgilendirme yapmıştı.

Paylaş "VAR Proje Toplantısı Tamamlandı"

X

X