06 Şubat 2017

VAR Proje Toplantısı Başladı

"VAR Proje Toplantısı Başladı"
Kulüpler Birliği Genel Sekreteri Mesut Altan, Genel Sekreter Vekilimiz Mustafa Eröğüt, FIFA, TFF ve IFAB yetkililerinin katıldığı ve Video Yardımcı Sistemi'ne (VAR) geçiş hazırlıklarının ele alındığı Proje Toplantısı, FIFA'nın Zürih'teki merkezinde başladı.

İki gün sürecek toplantıya Kulüpler Birliği Vakfı Genel Sekreteri Mesut Altan, Genel Sekretervekili Mustafa Eröğüt TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, TFF Merkez Hakem Kurulu Danışmanı ve FIFA VAR Uzmanı Roberto Rosetti  ile FIFA Baş Teknik Sorumlusu Marco van Basten, Teknoloji Departmanı Müdürü Johannes Horzmuller, Teknoloji Departmanı Sorumlusu Danielle Diana ile Oyun kurallarından sorumlu olan Uluslararası Futbol Birliği Kurulu'nun (IFAB) Genel Sekreteri Lukas Brud katılıyor.

Toplantının bugünkü bölümünde projenin teknolojik alt yapısına dair FIFA yetkilileri tarafından bilgilendirme yapıldı. IFAB'ın merkezinde yarın yapılacak toplantıda ise projenin hakemlik esaslarına dair bilgilendirme ve değerlendirmeler yapılacak.Paylaş "VAR Proje Toplantısı Başladı"

X

X