03 Mayıs 2016

"Suç Niteliğinde Bir Eylem Varsa Cezalandırılmalı"

"Başkanımız Göksel Gümüşdağ, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı'nda konuşmacı olarak yer aldı"
Başkanımız Göksel Gümüşdağ, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı'nda konuşmacı olarak yer aldı.

Sporda Şiddetin önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı'nda konuşan Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, futbolda yaşanan şiddet olaylarına dikkat çeken başkanımız Göksel Gümüşdağ futbol için acilen harekete geçilmesi gerektiğini belirtti ve  "Suç niteliğinde bir eylem varsa kesinlikle cezalandırılmalı." dedi.

Sapanca Gürol Otel'de gerçekleştirilen, çalıştayın birinci oturumuna Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan Başkanlık yaptı.

Göksel Gümüşdağ konuşmasında : "Kulaklarımızı yaşanan olaylara ve sözlere karşı kapatamayız. Kulüpler Birliği olarak 1 yıl önce karar aldık. Haksızlık veya şiddet benzeri olayların üzerine gideceğimizi belirttik. Her olaya karşı gerekeni yaptık. Yetkili mercilere önerilerde bulunduk. Tek amacımız futbolu lekeleyecek olayların karşısında durabilmek. Bütün dünya bizi istemediğimiz görüntüler ile tanıdı. Futbolun geleceği için herkesi düşünmeye davet ettik. Suç bir kulüpte, taraftarda, e-bilette veya hakemlerde değil, futbolun bu noktaya gelmesinde hepimizin sorumluluğu var. Suç niteliğinde bir eylem varsa kesinlikle cezalandırılması lazım. İster taraftar ister futbolcu hepsi ceza almalı. Futbolun sevgi dostluk ve kardeşlik olduğunu belirtiyoruz. Futbolun şiddet ile değil, sevgi ile anılması gerekir. Futbolu yeniden sevdirelim. Futbol terörü olaylarını cezalandıralım." dedi.

Paylaş ""Suç Niteliğinde Bir Eylem Varsa Cezalandırılmalı""

X

X