09 Ocak 2018

Spor Güvenliği Çalıştay'ı Tamamlandı

"Spor Güvenliği Çalıştay'ı Tamamlandı"
13 Ocak 2018 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Spor Güvenliği Çalıştayı saat 09.00’da yapılan açılış töreni ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından gerçekleştirilen protokol konuşmalarında Kulüpler Birliği Vakfı İcra Kurulu Başkanı Sayın Dursun Özbek, başkan yardımcısı Sayın Mehmet Sepil, Adalet Bakanlığı Daire Başkanı Sayın Murat Çetinkaya, Jandarma Asayiş Daire Başkanı Cemil Lütfi Özkul ve EGM Güvenlik Dairesi Başkanı Sayın Cüneyt Ünal söz aldı.

Çalıştayda, özel güvenliklerin niteliğine ilişkin problemlerin giderilmesi konusunda anlaşmaya varıldı. Emniyetle iletişimin geliştirilerek maç günü güvenliği konusunda problemlerin çözülmesi konusunda fikir birliğine varıldı.

Protokol tribünlerine giriş öncesi ihlallerin önüne geçilmesi için çalışmalara başlanması konusunda anlaşıldı. Passcard’lar ile elde edilen yetkinin kötüye kullanımının engellenmesi için çalışma yapılması ve birlikte hareket edilmesi gerekliliği vurgulandı. 

Maç öncesi üst aramalarını özel güvenlik çalışanlarının yapmasından kaynaklanan problemlerin giderilmesi için görüş alışverişinde bulunuldu. Tribün olayları konusunda cezanın kişiselleştirilmesi yönünde TFF ile çalışma yapılması gerektiği ilgili talimat değişiklikleri noktasında TFF ile hareket edilmesi gerektiği kararına varıldı.

Passolig uygulamaları ve giriş ihlallerinin önüne geçilebilmesi için sistemde görülen aksaklıkların giderilmesi gerektiğine bu konuda kulüplerimiz ve uygulayıcı firma ile görüşülerek bu eksikliklerin giderilmesi karara bağlandı.

Statlarımızın yapısal olarak gelişmeleri neticesinde başlangıçta kurulan kamera sistemlerinin yetersiz kaldığı ve bu sebeple bir an önce bu yetersizliklerin tespit edilerek giderilmesi gerekliliği masaya yatırıldı.
 


Kulüpler Birliği Vakfı


Paylaş "Spor Güvenliği Çalıştay'ı Tamamlandı"

X

X