05 Mayıs 2015

KULÜPLER BİRLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

"Kulüpler Birliği Vakfı’nın 25 Aralık 2014 Perşembe günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiği toplantı, basına kapalı bir ortamda gerçekleşmiştir. Bu toplantıda Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’ın, Türk futbolu’nu birlik ve beraberlik esaslı tek sesli vizyona davet eden konuşmasının bir bölümünün, bazı basın mecralarında özünden uzak bir şekilde yer aldığını gözlemliyoruz. Kamuoyunda farklı bir içerik gibi algılanan bu cümlelerin mana kaybı, şüphesiz kulaktan kulağa aktarımın neticesidir."
Kulüpler Birliği Vakfı’nın 25 Aralık 2014 Perşembe günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiği toplantı, basına kapalı bir ortamda gerçekleşmiştir. Bu toplantıda Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’ın, Türk futbolu’nu birlik ve beraberlik esaslı tek sesli vizyona davet eden konuşmasının bir bölümünün, bazı basın mecralarında özünden uzak bir şekilde yer aldığını gözlemliyoruz. Kamuoyunda farklı bir içerik gibi algılanan bu cümlelerin mana kaybı, şüphesiz kulaktan kulağa aktarımın neticesidir.
Kulüpler Birliği olarak düzeltmek isteriz ki, Sayın Bakanımız, Birliğimizin bir önceki toplantıda aldığı “Hakem odaları” kararını örnek göstererek, tüm paydaşların birlik ve beraberlik içinde hareket etmeleri halinde futbolun sorunlarının üstesinden gelebileceğimizi ifade etmiş ve Diyarbakır stadı’nda yaşanan olayların dahi, bu ortak irade yeniden sergilendiğinde bir daha yaşanmayacağına olan inancını belirtmiştir.
Sayın Bakanımız, ayrıca Diyarbakır Atatürk Stadı için verilmiş olan bir teknik rapordan alıntı ile, söz konusu stad’da yıkılma tehlikesi olduğunu ve 13.000 kapasiteli tesisin en fazla 4600 seyirciyi misafir edebileceğini söylemiş, dolayısıyla söz konusu stad’da bir daha maç oynanma ihtimalinin olmayabileceğini vurgulamıştır.
Bu konuyla ilgili basına yansıyan diğer ifadeler, Sayın Bakanımızın görüşlerini değil, haber kaynağının kişisel ya da kurumsal yorumlarını yansıtmaktadır.
Kamuoyu’nun doğru bilgilendirilmesini önemseyen vakfımızdan saygıyla duyurulur.

Paylaş "KULÜPLER BİRLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA"

X

X