04 Ekim 2017

Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı Sona Erdi

"Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı Sona Erdi"
Kulüpler Birliği Vakfı'nın olağan toplantısı, Birliğin Maslak’taki ofisinde gerçekleştirldi. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek başkanlığında başlayan toplantıda Süper Lig'de mücadele eden takımların başkan ve yöneticileri yer alırken, toplantıya mazeret bildiren Beşiktaş ve Osmanlıspor kulüpleri katılamadı.

Toplantıda kulüpler yasasının düzenlenmesi ve değiştirilmesi, kulüplerin mali durumunun düzeltilmesi üzerine çalışması, altyapı ve amatör branşlara yapılan yatırımların artırılması ile vergi ve stopaj oranlarının düzenlenmesinin konuşulduğunu belirten Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Dursun Özbek, vakfın aylık olarak düzenlediği olağan toplantının ardından video hakem uygulamasının yürürlüğe girmesiyle ilgili Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile görüşeceklerini söyledi. Türkiye'de futbolun son zamanlardaki gündem maddelerinden olan 'yabancı sınırı' konusuna da değinen Özbek, konunun gündemlerinde olmadığının altını çizdi.

Son olarak Özbek, kulüp başkanlarının hakemlerle ilgili şikayetlerinin oldup olmadığı sorusuna "Kulüplerin sorunu sadece hakemler değil. Cezalar, disiplinler. Bazı kurullardan şikayetler var" yanıtını verdi.

Paylaş "Kulüpler Birliği Vakfı Toplantısı Sona Erdi"

X

X