03 Nisan 2015

Kulüpler Birliği Vakfı Olağanüstü olarak toplandı

"Kulüpler Birliği Vakfı, Fenerbahçe Futbol Takımı'nı taşıyan otobüse Rize-Trabzon yolunda yapılan silahlı saldırıyı kınadı"
Malesef yoğun rekabet ortamında, çoğumuz üzerlerinde taşıdıkları formaların renkleri farklı da olsa, tüm futbolcularımızın özel hayatlarında birbiriyle dost ve arkadaş olduklarını unutabiliyoruz. Taraftarı olduğumuz takımın kazanması için var gücümüzle destek verirken, bazılarımı ölçüyü kaçırıp birbirimizi incitebiliyoruz. Ama sadece ruhsal açıdan hastalıklı ve tedaviye muhtaç bir kaç fanatik, ya da terörist, futbolun bir oyun, eğlence olduğunu böylesine unutup, cinayete kadar varabilen şiddet eylemine taşıyabiliyor. Böylesine gözü dönmüş olabiliyor.

Dün işte böyle bir zihniyetin futbola ne kadar büyük bir zarar verebileceğine hepimiz çaresizce şahit olduk. Fenerbahçe S.K. otobüsüne yapılan saldırıyı vakıf olarak kınıyoruz. Lakin kınamakla yetinemeyiz. Aksiyon almalıyız. Futbolun değerlerini hatırlamak zorundayız. Toplum olarak birbirimizi eğitmek , birbirimize yol göstermek, sonuca yönelik adımlar atmak zorundayız.

Bu elim olayı, kulüplerimiz ve taraftarları arasında yaşanan husumetleri ortadan kaldırmak için bir fırsat olarak kullanmamız lazım. Bu vesileyle dostluklarımızı mutlaka pekiştirmeliyiz ve futbol ailemizi yeniden bütünlüğe taşımalıyız.

Kulüpler Birliği Başkanı olarak futbolun Değerlerine bir an önce yeniden kavuşabilmesi için atılması gereken somut adımlar adına, üzerimize düşen her şeyi yapacağımıza söz veriyoruz.

Göksel GÜMÜŞDAĞ
Kulüpler Birliği Başkanı

Paylaş "Kulüpler Birliği Vakfı Olağanüstü olarak toplandı"

X

X