20 Eylül 2016

İstanbul Valimizle Yapılan Toplantı Sona Erdi

"Kulüpler Birliği Vakfı üyelerinin bugün sabah 9:45'te İstanbul Valimiz Sayın Vasip Şahin ile gerçekleştirdiği toplantı sona erdi."
Kulüpler Birliği Vakfı üyelerinin bugün sabah 9:45'te İstanbul Valimiz Sayın Vasip Şahin ile gerçekleştirdiği toplantı biraz önce sona erdi. yaklaşık 2 saat süren toplantıya Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan Vekili Mahmut Uslu, Kulüpler Birliği Vakfı Genel SEkreteri Mesut Altan ve Vali Yardımcısı Aziz Mercan Katıldı. toplantı sonrasında bir açıklama yapan başkanımız Göksel Gümüşdağ şunları iletti:

"Biz Kulüpler Birliği olarak daha önce almış olduğumuz tavsiye kararını iletmek üzere Sayın valimiz'den bir randevu talep etmiştik. Kendisi saolsun bugün sabah 9:30’da bizi davet ettiler. Kendisine bu yoğunlukta bizi davet ettiği için teşekkür ediyoruz. Biz Kulüpler Birliği Vakfı olarak özellikle seyirci deplasman yasağının kaldırılması noktasındaki taleplerimize istinaden ne konuda destek verebiliriz hangi olanakları sağlayabiliriz bunları paylaştık. Ve sayın valimiz de umuyorum ki perşembe günü yapılacak İl Güvevnlik Kurulu toplantısında, ümit ediyorum ki Beşiktaş Galatasaray derbisi öncesi taraftarı sevindiriecek bir netice alacağımızı ümit ediyorum. Tabi nihai karar sayın valimizin uhdesinde İl Güvenlik Kurulu Kararı noktasındadır. Dolayısıyla buradaki sohbetten ve sıcak karşılamadan dolayı da Kulüpler Birliği Vakfı ve İstanbuldaki kulüp başkanlarım adına şahsına ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

Başkanımız Göksel Gümüşdağ'ın açıklamalarından sonra İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin bir açıklama yaptı ve şunları söyledi.

"Ben Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı, İstanbul kulüplerimizin başkanları ve temsilcilerine öncelikle geldikleri için teşekkkür ediyorum. Aslında daha önceden beri yapmayı tasarladığımız bir toplantı idi bu. İnşallah bundan sonra da bu tür toplantılarımız  periyodik olarak devam edecek. Bir defa İstanbuldaki futbol kulüplerinin yöneticilerinin Kulüpler Birliği Vakfının koordinesinde biraraya gelmelerinin; tribünlerimizdeki barış, sporda dostluğun, kardeşliğin geliştirilmesi adına çok önemli olduğuna inanıyorum dolayısıyla bu periyodik toplantılarımız inşallah bundan sonra devam edecek ve bende bu toplantılara azami derecede katılım sağlamaya çalışacağım.

Biz futbolu bir temaşa oyun olarak herşeyden önce eğlenceli ve insanların hoşça vakit geçireceği bir olgu olarak görmek istiyoruz. Bunun vatandaşlarımız tarafından da böyle algılandığını biliyorum. Zaman zaman yaşanan bir takım istenmeyen olaylar bu olguya maalesef gölge düşürüyor ama memnuniyetle görüyorum ki bütün kulüpler bu nokta da yönetimleriyle ellerinden gelen katkıyı sağlayarak en azından önce tribünde barış daha sonra tribünün dışında barış ve dostluğun geliştirilmesi noktasında elbirliği ile gayret edecekler çalışacaklar. Biz bunun bir yansıması olarak Kulüpler Birliği Vakfının daha önce açıkladığı tavsiye kararı ve bizden yaptıkları talep doğrultusunda valilik olarak deplasman yasağı konusunun kaldırılmasına veya yumuşatılmasına doğrusu sıcak bakıyoruz ama bizim İl Spor Güvenlik Kurulumuz biliyorsunuz sadece valilikten değil kulüplerin temsilcilerinden de ve başka kurumların temsiclierinden de oluşmakta, dolayısıyla perşembe günü yapılacak toplantının gündem maddelerinden biride bu olacaktır. Umarım istediğimiz doğrultuda güzel bir karar alınır ve tribünlerde daha önce olduğu gibi tüm takım taraftarları, dostça kardeşçe kendi takımlarını desteklereyerek bir bayram havası içerisinde bir doksan dakika geçirir, daha sonra tekrar evlerine neşeli mutlu bir biçimde döner. Yenenin yenileni yenilenin yeneni kucakladığı bir atmosfer oluşur. Bunun için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Tabi 15 Temmuzdan sonra ülkemizde oluşan birlik ve kardeşlik havası da aslında bugünki toplantının ve perşemge günü inşallah umut ettiğimiz sonucun çıkmasını kolaylaştırır. Biz inanıyoruz ki bugünde 15 temmuzda olduğu gibi bundan sonra her vesileyle bir arada olacağız, özellikle spor gibi amacı barış olan, dostluğu kardeşliği birleştirmek olan bir sektörde bu çok daha başarılı bir şekilde gerçekleştirilir. Ve biz spordan ve tribünden beklediğimiz asıl amacı görmüş olacağız, göstermiş olacağız. Ben tekrar bu anlayış için Kulüpler Birliği'ne teşekkür ediyorum. Kendilerine hoşgeldiniz diyorum. İnşallah bundan sonra dediğim gibi periyodik toplantılarımıza devam edeceğiz.

Biz bu fotoğrafın verilmesi, en azından İstanbul kulüplerinin yöneticileriyle bir arada bir masa etrafında birarada olmasının seyircilerimiz takipçilerimiz açısından da oldukça olumlu bir mesaj olarak algılanacağına yürekten inanıyoruz. Daha önceki temaslarımdan da, burdaki ortamdanda gördüğüm gibi aslında herkes birbirinin gerçekten canciğer dostu. Tribülnlerde yaşanan hadiselerden olumsuzluklardan en önce kendileri etkileniyorlar. Taraftarların takıma karşı yapmış oldukları kötü tezahürattan ciddi şekilde etkileniyorlar. Dolayısıyla bunun kamuoyunda böyle yansıtılması doğrultusunda kulüplerin yaptığı toplantıların çok önemli olduğuna inanıyorum. İnşallah bunu disiplinle ve sürekli olarak devam ettirirler. Ve tekrar teşekkür ediyorum."

Paylaş "İstanbul Valimizle Yapılan Toplantı Sona Erdi"

X

X