31 Ocak 2017

Göksel Gümüşdağ Futbol Aktüel'in Canlı Yayın Konuğu

"Kulüpler Birliği Vakfı Göksel Gümüşdağ Ntv Spor'da yayınlanan Futbol Aktüel Programı'nın Canlı Yayın Konuğu olarak açıklamalarda bulunuyor"
Kulüpler Birliği Vakfı Göksel Gümüşdağ Ntv Spor'da yayınlanan Futbol Aktüel Programı'nın Canlı Yayın Konuğu olarak açıklamalarda bulunuyor. Göksel Gümüşdağ Yayın İhalesi süreci'nden Kulüpler Yasası, Video Hakem uygulamaları'na kadar tüm sorulara istinaden açıklamalarda bulunuyor. Göksel Gümüşdağ'ın yaptığı açıklamalarda satır başları şöyle;

"Kulüpler Birliği olarak neler başardık?
1-18 kulüp olarak her konuda uzlaşabiliyoruz.
2- Türk futbolu için bir kusur olan deplasman yasağını kaldırdık
tüm bunlar yayın ihalesi'nin 600 milyon doları bulmasını sağladı. 

-Bir şeyleri eleştirmek çok kolay, eleştiri yaparken çözüm önerilerimiz neler'i tartışmamız lazım
-Hakemlerin gelirlerinin performanslarına göre düzenlenmesi gerektiğine inanıyorum.
-Bir kişinin verdiği puana göre hakemi değerlendirmek doğru değil, premier lig'de ertesi gün maçı 7 kişilik bir uzman ekip inceliyor ve puanlama bu 7 kişinin verdiği rapora göre yapılıyor.
-Hakemler konusunda bir sistem değişikliğine gitmezsek aynı konuları tartışmaya devam ederiz. 
-Şu an gündemimizde bir seçim maddesi yok. şu an gündemimizde o kadar çok madde varken ben'de Kulüpler Birliği Vakfı ve Başakşehir Spor Kulübü Başkanı olarak 2019'a kadar böyle bir şey yok diyebilirim.
-seçimlerle ilgili olarak delege yapısının tabana yayılması bana doğru geliyor. şu an taban birlikleri azda olsa var, kulüpler var, milli oyuncular var oyuncular var, hakemler var genel kurullarda temsil edilme noktasında bir çalışma yapsak herhalde herkes kendisi için yeterli değil diyecektir ama kulüplerin hepsi var. ama bununla ilgili bir çalışma yapmalıyız. gelecekte belki bununla ilgili bir çalışma yapabiliriz.
-Milli takımda Fatih Terim ve Arda Turan arasında yaşanan krizde ben her iki tarafla bir kaç kez telefonla görüştüm sonrasında Emre Belözoğlu devreye girdi ve bu kriz tatlıya bağlandı. doğrusunun da bu olduğunu düşünüyorum zaten. Emre'nin telefon görüşmesi yapacağını biliyordum zaten.

Paylaş "Göksel Gümüşdağ Futbol Aktüel'in Canlı Yayın Konuğu"

X

X