10 Haziran 2015

Bugün Gerçekleşen Kulüpler Birliği toplantısı sona erdi

"sabah 9:00'da kahvaltı ile başlayan toplantı'da Kulüpler Birliği toplantısı biraz önce sona erdi."
sabah 9:00'da kahvaltı ile başlayan toplantı'da Kulüpler Birliği toplantısı biraz önce sona erdi.
25-26 haziranda ankarada yapılacak olan Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinin masaya yatırıldığı toplantı yaklaşık olarak 2 saat sürdü. toplantıya Fenerbahçe Spor Kulübü'nden Şekip Mosturoğlu'nun yanı sıra Trabzon spor kulübü başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu katıldı. toplantı sonunda bir açıklama yapan başkanımız Göksel Gümüşdağ Şunları söyledi.

"Bugün, gündemimizdeki tek madde olan Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurul Seçimleri’ni değerlendirmek için toplandık. Toplantımızda 15 kulübümüzün temsilcileri vardı. Memnuniyetle belirtmeliyim ki, sezon boyu olduğu gibi bu toplantıda da hoşgörüyle, demokratik bir ortamda ve her fikrin özgürcü dile getirildiği son derece verimli bir fikir alışverişinde bulunduk.

Hepimizin bildiği üzere, geçen hafta bir iyi niyet imzası altında aldığımız, Türk futbolu için devrim niteliğinde, çok önemli projede; Süper Lig A.Ş. projesinde, Sayın Yıldırım Demirören ve mevcut TFF yönetimi ile önemli bir yolculuğa çıktık. Yaklaşık 1 yıldır birlikte çalıştığımız, paydaşımız ve yol arkadaşımız mevcut TFF yapısı ile, daha yapacak çok şeyimiz olduğuna inanıyoruz ve bu projenin sağlıklı bir şekilde ilerleyebilmesi için sürdürülebilirlik ilkesinde sadık kalmamız gerektiğini düşünüyoruz.

Bu sebeple bugünkü toplantıda tüm arkadaşlarımla birlikte, önümüzdeki TFF seçim süreci hakkında net bir görüş bildirme kararı aldık.

Kulüpler Birliği olarak önümüzdeki seçim sürecinde 14 Süper Lig kulübümüz sayın Yıldırım Demirören’in başkanlığına devam etmesi gerektiği düşüncelerini dile getirdiler.

TFF seçimlerinin Türk futboluna hayırlı olmasını diliyoruz."

Paylaş "Bugün Gerçekleşen Kulüpler Birliği toplantısı sona erdi"

X

X