17 Aralık 2016

Başkan Göksel Gümüşdağ'dan Terör Açıklaması

"Başkan Göksel Gümüşdağ'dan Terör Açıklaması"
Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ bugün oynanan Başakşehir - Trabzonspor karşılaşmasının ardından sorulan soru üzerine Kayseri'de meydana gelen terör saldırısı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Göksel Gümüşdağ konuşmasında şunları söyledi

"Bence bugün sahada konuşmamız gereken en önemli şey futbolun birleştirici gücü birlik beraberliği sahada görmemiz. Bence bu çok daha önemliydi bugün için özellikle söylüyorum. Çünkü gerçekten birliğe beraberliğe en çok ihtiyacımız olan dönemdeyiz ve özellikle (Başakşehir Futbol Kulübü ve Trabzsonspor) taraftar da “şehitler ölmez vatan bölünmez” diye sürekli karşılıklı tezahürat yaptılar. Bence bu çok anlamlıydı. Çünkü hepimizin ortak menfaati bayrağımız, Türkiye’miz, ülkemiz! başka vatan yok. Dolayısıyla ben bugün öncelikle Kayseri’de ölen şehitlerimiz, askerlerimiz için gerçekten yüreğimiz yanıyor, başsağlığı diliyorum, Ailelerine Allah güç kuvvet versin inşallah ve bir yandan da yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Tabi bir yandan da geçen hafta Beşiktaş stadının çıkışında yaşanan yine kırkdört civarında çevik kuvvet polisimizin yaşadığı bu acı hepimizin yüreğimizi yaktı. Daha o acıyı unutmamışken ordaki yaralılar hastanelerde bulunurken biz burada ikinci bir acıyla; öte yandan biliyorsunuz Halep’le ilgili Kulüpler Birliği Vakfı olarak dün bir yazı yazmıştık tüm kulüplerimize.  “#HalepSreprenitsaolmasın” diye bugün bu pankartla çıkacağımızı ilan ettik fakat sonra da şehitlerimizle ilgili bu haberi alınca şehitlerimiz içinde “#terörülanetliyoruz” pankartıyla çıktık.

Bence acımız çok büyük ve sıkıntılarımız oldukça fazla. Ülkemizin birliğe beraberliğe çok ihtiyacı var. Hep söylüyoruz bugün bence maçtan her şeyden önemli olan birlik beraberliğimizdi ve yüreğimiz yanıyor ama buna rağmen bence hayatı durdurmamak lazım. Bu sporun ve futbolun bütün birleştirici gücünü kullanıp daha çok kenetlenmemiz lazım. Bize bizden yakın yok. Dolayısıyla hangi görüşe dahil olursa olsun, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun, hangi renklere hangi taraftar gurubuna dahil olursa olsun, hangi takıma gönül vermiş olursa olsun hepimizin kenetlenme birlik beraberlik hepimizin bu millet için ülke için kenetlenmemiz gerekiyor. Bence en anlamlı şey oydu ki bugünde bütün taraftar Trabzon ve Başakşehir kenetlenmiş durumdaydı bende maçtan çok daha önemli bir görüntüydü. Ben bunu özellikle Kayseri’de olay olduğunda, dakika kayserinin plaka numarasına geldiğinde bütün stat Kayseri’yi konuştu. Dolayısıyla bence bu çok anlamlıydı birliğe beraberliğe çok ihtiyacımız var."

Paylaş "Başkan Göksel Gümüşdağ'dan Terör Açıklaması"

X

X