15 Ekim 2016

2016 MEDYA YAYIN İHALESİ TOPLANTISI

"2016 MEDYA YAYIN İHALESİ TOPLANTISI BUGÜN GERÇEKLEŞTİRİLDİ"
Kulüpler Birliği Vakfı ve Türkiye Futbol Federasyonu ile ortaklaşa olarak planlana 2016 Medya İhalesi Toplantısı bugün gerçekleştirildi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'da bulunan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Kulüpler Birliği Vakfı Göksel Gümüşdağ, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, ve üye kulüplerimizin kulüp başkanlarının yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu ve Kulüpler Birliği Vakfı Danışmanlarından Nicholas Ian Coward katıldı. Toplantıda Kulüpler Birliği Vakfı ve Türkiye Futbol Federasyonu ortaklığında oluşturulan Yayın İhalesi Komisyonu katılımcı kulüp başkanlarımıza gelinen nokta ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. ardından konuyla ilgili olarak süper lig kulüplerimizin görüşleri alındı. yaklaşık iki saat süren toplantı sonunda açıklamalarda bulunan Başkanımız Göksel Gümüşdağ şunları söyledi.

"2014 Aralık itibari ile Kulüpler Birliği Vakfı'nda yayın ihalesi süreci ile ilgili bir yeni proje, yapılanma sağolsun başkan da o desteği sağladı.

Bundan sonraki süreçte yayın hailesini en azından bu geçiş sürecini beraber yapalım ve burada yayın ihalesinde nasıl bir katkı sağlayabiliriz diye çalışma başlattık. Bugün görüyoruz ki 1-1,5 sene sonra iyi bir noktaya geldik...

Biliyorsunuz Kulüpler Birliği Vakfı bir Premier Lig'in çok önemli adamları ile özellikle de yayın ihalesinde tecrübesi olan danışmanlarla anlaşma imzaladı. Yaklaşık olarak 1 yıldır bu kişilerle çalışıyoruz. Bugünde az önce başkanda söyledi gerek Yıldırım bey, gerek ben gerek de İhale Komisyonu yaklaşık 15 gündür burada çalışıyoruz. Ama az önce söylediği gibi 18 kulübe bugün sunum yaptık, bu da çok önemliydi

Özellikle ihaleye talip olanların da bu birlik ve beraberliği görmesi yayıncıyı da güçlü kılıyor. Çünkü yayın ihalesinin de büyümesinin şartkı futbolun marka değeri de beraberliği de eskiden bu 18 kulübün bir araya geldiğinde yayın ihalesinde şu ne alacak bu ne alacak bunlar çok konuşulur. Ama bugün inanılmaz bir mutabakat var dolayısıyla da bu 6 firma içerisinde yabancı da var, tabii uluslarası alanda danışmanlık aldığınızda onlar sürekli bunları takip ediyor. Dolayısıyla ben Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı'nın bu yayın ihalesinde futbola artı bir değer katacak özellikle ekonomisini büyütecek bir neticeye inanıyorum inşallah hayırlı ve uğurlu olur. 

Ciddi bir ihale komisyonu çalışmas yürütülüyor. Bugün de başkanlar komisyona çok inanıyor, güveniyor. Dolayısıyla kulüpler kendi haklarına sahip bir tarafta federasyonu bir tarafta Kulüpler Birliği çok iyi bir çalışma ile gidiyor. inanıyorum ki hepimizin beklediği gibi iyi bir netice ile sona erecek. 

Asık konuşması gereken konu futbolun genel marka değerini ve ekonomisini nasıl büyütecek olması. Bakın özellikle ben Sayın Başkan'a da burada teşekkür etmek isterim bugün bir önceki yayın ihalesine göre yüzde 12 olan federasyon payının yüzde 8'inden feragat edip kulüplere dağıtılmak üzere Kulüpler Birliği'ne verecek dolayısıyla burada bir de yayın ihalesinin büyüdüğünü düşündüğünüz zaman bu tür sıkıntılar yaşanmayacağını düşünüyorum.  

Herkesin bir  masada 18 kulübünde hemfikir olduğu bir birlik beraberlik var. geçmişteki gibi değil, bugün burada 18 kulübün olması ve her toplantıyı TFF ile işbirliği içinde yürütüyoruz."

Paylaş "2016 MEDYA YAYIN İHALESİ TOPLANTISI"

X

X